ZUWP / Aktuaności / Prawdziwie Międzynarodowy Dzień Dziecka

Prawdziwie Międzynarodowy Dzień Dziecka

 Prawdziwie Międzynarodowy Dzień Dziecka zorganiazował dla najmłodszych mieszkańców Szczecina Związek Ukraińców w Polsce Oddział w Szczecinie. Międzynarodowy nie tylko dlatego, że obchodzony jest na całym świecie, ale dlatego, że zaproszenie otrzymały wszystkie dzieci Szczecina, a w szczególności te z mniejszości narodowych i etnicznych. Bowiem wielkonarodowe i wielokulturowe jest nasze miasto. Stąd obecność nie tylko dzieci polskich i ukraińskich , ale też niemieckich, litewskich, białoruskich, rosyjskich,greckich i ormiańskich. Wszystkie bawiły się ze sobą nie zwracając uwagi na to kto jakim jezykiem się posługuje. Ten Międzynarodowy Dzień Dziecka odbył się w ramach 17-tych Dni Kultury Ukraińskiej w Szczecinie. 

 
Przez kilka godzin blisko 3 tysiące osób - tych małych i dużych - pomimo nienajlepszej pogody przebywało na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Tam mile i rodzinnie spędzali wspólnie czas. Zabawom, konkursom i grom prowadzonym przez wspaniałą rodzinkę klawnów nie było końca. Na cierpliwych czekały balonowe miecze, kwiaty i zwierzaki.
 
 
Dla łasuchów były darmowe lody i wata cukrowa, a dla pełnych energi - trampolina. Dodatkowo nagrody w konkursach ufundowało Stowarzyszenie Ormian. Dorośli na kiermaszach rękodzieła sztuki ukraińskiej mogli nabyć tradycyjne ubiory, motanki czy gliniane naczynia kuchenne. Nie zabrakło szklanej i drewinianiej biżurterii, glinianych piszczałek i rogów, oraz papierowych wycinanek. 

Najnowsze Informacje

Haydamaky w Szczecinie

 Haydamaky w Szczecinie

„EUROMAIDAN TOUR 2014 – Nie zapominajcie o Ukrainie!!!”
Szczecin 24.02.2014  godz.20,00
Rocker Club
ul. Partyzantów 2
70-222 Szczecin

V Festiwal Spotkanie Kultur

 V Festiwal Spotkanie Kultur Szczecin 2013

"Ponad Granicami"
Szczeciński Oddział Związku Ukraińców w Polsce 
Rada Organizacji Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Szczecinie
oraz
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
zapraszają 
V Festiwal Spotkanie Kultur- Szczecin 2013.
w dniach 24-25 sierpnia 2013

XVII DKU

 XVII DKU

Szczeciński  Oddział Związku Ukraińców w Polsce
oraz 
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie  
zapraszają na
XVII Dni Kultury Ukraińskiej
od 29 maja 2013 do 02 czerwca 2013