Spotkanie Kultur 2015

Po raz VII w Szczecinie na Zamku Książąt pomorskich odbędzie się festiwal Spotkanie Kultur. Impreza odzwierciedla wielokulturowy charakter Szczecina i regionu, odwołując się do pielęgnowania tradycji oraz tolerancji wobec mniejszości narodowych i etnicznych.

Podczas festiwalu będzie można usłyszeć aktualne trendy muzyczne i odbyć wiele klimatycznych muzycznych podróży, w które zabiorą nas artyści reprezentujący środowiska mniejszości narodowych i etnicznych Pomorza Zachodniego (greckiej, romskiej, ukraińskiej, żydowskiej, litewskiej, niemieckiej). Muzyczną ucztę dopełnią kozacki kulisz gotowany na żywym ogniu oraz pokazy walk w wykonaniu Kozackiego Bractwa SPAS. Organizatorami Festiwalu są Szczeciński Oddział Związku Ukraińców w Polsce, Rada Organizacji Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Szczecinie oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Projekt realizowany dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji, współfinansowany z budżetu Miasta Szczecin oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

22 sierpnia / sobota / godz.16.00 / duży dziedziniec Zamku /

DIMITRIS ZORBAS -Grecki Zespół Muzyczny. Dimitris stawiał pierwsze kroki na estradzie w latach osiemdziesiątych z najpopularniejszym w Polsce greckim zespołem Prometeusz. Następnie koncertował również z zespołami: Kwiaty Akropolu i Zorba. W latach 90tych, już jako znany wokalista, występował w Grecji oraz nagrywał płyty, m.in. z wirtuozem bouzuki, Josifem Perastikosem.

- DANUTA STANKIEWICZ Z ZESPOŁEM (Warszawa)- koncertowała w ponad 30 krajach świata m.in. w Izraelu, Korei Północnej, Danii, Łotwie, Francji, Kanadzie, Kubie, Mongolii, USA, Rosji, Włoszech, Holandii, Bułgarii, Niemczech i wielu innych. Wydała 15 albumów solowych, nagrała ponad 250 piosenek, uczestniczyła w ponad 8 tysiącach koncertów, 150 programach telewizyjnych i radiowych.

- ŁEMKO BLUEGRASS BAND (Lwów) - zespół grający akustycznie łemkowskie boogie, karpacki bluegrass, huculski blues... galicyjskie piosenki w stylu amerykańskiego country, wzbogacone wirtuozowską improwizacją.

23 sierpnia / niedziela / godz.16.00 / duży dziedziniec Zamku /

- SŁOWIAŃSKA DUSZA (Gdańsk) - jest zespołem międzynarodowym. Chociaż członkowie zespołu pochodzą z różnych słowiańskich krajów, z Ukrainy, Polski, Rosji i Białorusi, łączą ich wspólne słowiańskie korzenie, jedna - słowiańska dusza. Z wielką pasją wykonują ukraińskie dumki, wesołe rosyjskie pieśni ludowe, refleksyjne ballady. Śpiewają razem dla przyjemności, dla radości obcowania z piękną muzyką.

- CAFE RICO (Szczecin ) - szczecińskie trio w składzie Ryszard Słowicki, Przemysław Igiel i Maciej Marcinowski, grające szeroko pojęte World Music. Ich muzyka to intuicyjne improwizacje na bazie własnych tematów, spontaniczne z natury, inspirowane dźwiękami Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

- BUKOVINA FOLK BAND (Kijów) - zespół prezentujący folk ukraiński, huculski, mołdawski z Bukowiny i okolic Karpat.

Na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu wstęp wolny. Zapraszamy!

Mecenat Miasta Szczecin
Patronat Honorowy Marszałka Województawa Zachodniopomorskiego
Olgierda Geblewicza
 
Projekt współfinansowany z budżetu
Miasta Szczecin,
 
 oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego
 
 
zrealizowany dzięki dotacji
Ministra Administracji i Cyfryzacji
 
Patronat medialny 
 
Nasze Słowo
 
 
 
 
Kurier    Szczeciński
 
 
 
 
Radio Szczecin
     
 
 
 
 
TVP Szczecin 
     
 
 
 

 

Najnowsze Informacje

Haydamaky w Szczecinie

 Haydamaky w Szczecinie

„EUROMAIDAN TOUR 2014 – Nie zapominajcie o Ukrainie!!!”
Szczecin 24.02.2014  godz.20,00
Rocker Club
ul. Partyzantów 2
70-222 Szczecin

V Festiwal Spotkanie Kultur

 V Festiwal Spotkanie Kultur Szczecin 2013

"Ponad Granicami"
Szczeciński Oddział Związku Ukraińców w Polsce 
Rada Organizacji Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Szczecinie
oraz
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
zapraszają 
V Festiwal Spotkanie Kultur- Szczecin 2013.
w dniach 24-25 sierpnia 2013

XVII DKU

 XVII DKU

Szczeciński  Oddział Związku Ukraińców w Polsce
oraz 
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie  
zapraszają na
XVII Dni Kultury Ukraińskiej
od 29 maja 2013 do 02 czerwca 2013