Rozpoczęcie Dni Kultury Ukraińskiej

Rozpoczęły się XIV Dni Kultury Ukraińskiej „Ukraina dla Szczecina”. „Muzyką , słowem dziękujemy szczecinianom za pomoc jakiej Szczecin i Województwo Zachodniopomorskie udziela Ukrainie w jej trudnych chwilach.” Takie słowa mogliśmy usłyszeć ze sceny, a jeden z utworów orkiestra instrumentów dętych poświeciła tragicznie zmarłemu  w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem prezydentowi Polski  Lechowi Kaczyńskiemu 

Sobota na Deptaku Bogusława , niedziela na Zamku : popisy orkiestry instrumentów dętych , wystawa „Wołyńskie klimaty” w oprawie wspaniałych głosów grupy śpiewu archaicznego „Ruta” oraz spotkanie z uroczą wokalistka Sofya Fedyna tak rozpoczęły się XIV Dni Kultury Ukraińskiej. Po mimo nie najlepszej pogody fantastyczna atmosfera. Cieszy wzrost zainteresowania festiwalem przybyli do nas goście z Kołobrzegu, Trzebiatowa , Stargardu Szczecińskiego, Ińska, Zielonej Góry, Poznania, Warszawy , Wrocławia, . Ważnym elementem Dni Kultury Ukraińskiej była możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy studentami ze Szczecina i Łucka. W ciągu całego tygodnia studenci slawistyki Szczecińskiego Uniwersytetu opiekowali się gośćmi z Ukrainy towarzysząc im w plenerach malarskich. Zawiązały się nowe przyjaźnie i sympatie.                                  

Kiermasze artystycznego rzemiosła z pokazem sztuki barwienia pisanek i  wyplatania  wikliny,  tajniki : haftowania oraz wykonywania ozdób ze szkła – to tylko niektóre elementy Dni Kultury. Trwa aukcja prac malarskich przygotowanych przez łuckich młodych artystów z której dochód zostanie przekazany dla dzieci  z ośrodka szkolno - wychowawczego w Tanowie.

Kolejne spotkanie z ukraińską kulturą już 5 i 6 czerwca na szczecińskim Zamku. Zapraszamy atrakcji nie zabraknie : ukraińska ballada, rock, folk, tańce oraz popisy kozaków to tylko niektóre punktu programu.

Dni Kultury Ukraińskiej 2010

Najnowsze Informacje

Haydamaky w Szczecinie

 Haydamaky w Szczecinie

„EUROMAIDAN TOUR 2014 – Nie zapominajcie o Ukrainie!!!”
Szczecin 24.02.2014  godz.20,00
Rocker Club
ul. Partyzantów 2
70-222 Szczecin

V Festiwal Spotkanie Kultur

 V Festiwal Spotkanie Kultur Szczecin 2013

"Ponad Granicami"
Szczeciński Oddział Związku Ukraińców w Polsce 
Rada Organizacji Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Szczecinie
oraz
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
zapraszają 
V Festiwal Spotkanie Kultur- Szczecin 2013.
w dniach 24-25 sierpnia 2013

XVII DKU

 XVII DKU

Szczeciński  Oddział Związku Ukraińców w Polsce
oraz 
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie  
zapraszają na
XVII Dni Kultury Ukraińskiej
od 29 maja 2013 do 02 czerwca 2013