Festiwal Kultury Ukraińskiej zakończony

Rock i folk po ukraińsku. Pod takim tytułem ukazały się w prasie szczecińskiej informacje o XIV Dniach Kultury Ukraińskiej- największym corocznym festiwalu kultury ukraińskiej na Pomorzu Zachodnim. „Ukraina dla Szczecina”  zgodnie z tymi słowami - XIV Dniach Kultury Ukraińskiej to podziękowanie Szczecinowi i jego mieszkańcom za pomoc jaką szczecinianie niejednokrotnie nieśli potrzebującej Ukrainie.

Zakończyło się ukraińskie święto. Tak należałoby nazwać tegoroczne „Dni…”: plenery malarskie, barwne korowody, kiermasze ceramiki, warsztaty haftu i pisankarstwa oraz chyba najbardziej oblegane stoisko to warsztaty trawomotanky, czyli wyplatania trawy. Można by tak wyliczać długo, nie zapominając o kozackim cechu koszowariw im. Bogdana Rusyna ze Lwowa i serwowanej potrawie zwanej kulisz, o wystawach i koncertach  zespołów muzycznych i tanecznych. Na szczecińskiej scenie w sobotnie popołudnie(05-06-2010) gościliśmy  Orkiestrę Janky Kozyr z jej żywym  progresywnym rockiem, usłyszeliśmy, ciekawy folk w wykonaniu „Atmasfery” oraz „Rusycziw”. I aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie w niedzielę mogliśmy wysłuchać kwartetu „Akord” z Tarnopola oraz Oleksandra Smyka  i jego autorskie ballady i romanse. Całości dopełniła Zofia Fedyna ze Lwowa prezentująca pieśni łemkowskie, zespół pieśni i tańca „Witrohon” z Białego Boru oraz popisy młodych adeptów szkoły bojowego hopaka AZHARDA , miedzy którymi nie zabrakło aktualnych mistrzów Ukrainy.

Dziękując wszystkim : wykonawcom i wolontariuszom, szczecińskiej publiczności, szczecińskim instytucjom kultury oraz sponsorom Zapraszamy na kolejne XV Dni Kultury Ukraińskiej

Najnowsze Informacje

Haydamaky w Szczecinie

 Haydamaky w Szczecinie

„EUROMAIDAN TOUR 2014 – Nie zapominajcie o Ukrainie!!!”
Szczecin 24.02.2014  godz.20,00
Rocker Club
ul. Partyzantów 2
70-222 Szczecin

V Festiwal Spotkanie Kultur

 V Festiwal Spotkanie Kultur Szczecin 2013

"Ponad Granicami"
Szczeciński Oddział Związku Ukraińców w Polsce 
Rada Organizacji Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Szczecinie
oraz
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
zapraszają 
V Festiwal Spotkanie Kultur- Szczecin 2013.
w dniach 24-25 sierpnia 2013

XVII DKU

 XVII DKU

Szczeciński  Oddział Związku Ukraińców w Polsce
oraz 
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie  
zapraszają na
XVII Dni Kultury Ukraińskiej
od 29 maja 2013 do 02 czerwca 2013